Beylikdüzü Hukuk Bürosu

beylikduzu hukuk burosu

Beylikdüzü Hukuk Bürosu

Beylikdüzü hukuk bürosu avukatlık faaliyetlerinin yürütüldüğü bir yer olarak yaşanan olayları hukuki düzenlemeleri göz önüne alarak haklılığınızı yarı makamları önünde kanıtlar. Bunun için haklarınızı koruyan sözleşmeler düzenleyebilir, dava açabilir, icra takibi başlatabilir ve şikâyette bulunabilir. Hukuk büroları genel olarak bir ülkenin vatandaşı veya yabancı gerçek kişiler ile kamu veya özel tüzel kişilerin haklarını koruma altına almak için başvurduğu bürolardır. Bu bürolar tek avukat tarafından açılabileceği gibi birden fazla avukat tarafından da açılabilir.

Hukuk geniş bir alandır ve hukuk bürolarının tüm işlemlere bakması imkansızdır. Hukukun dinamik yapısı ve geniş bilgi yelpazesi nedeniyle hukukçuların her konuya hâkim olması beklenemez. Bu yüzden belirli alanlarda uzmanlaşarak yetkin hizmet verirler. Aynı zamanda bazı ofisler kendi içlerinde departmanlara ayrılarak bu dinamik yapıya ayak uydurmaya çalışırlar.

Hukuk Büroları Hangi Davalara Bakar?

Hukuk büroları icra, iflas, ceza, boşanma, miras başta olmak üzere tüm davalara bakarlar. Davalara bakmak dışında hukuk danışmanlığı da yaparlar. Sözleşme hazırlayabilirler ve hukuki alanda bilgi edinmek isteyen kişilere bilgilendirme yapabilirler. Ceza hukuku avukatları, yasalara ve hukuk kurallarına aykırı davranışlar nedeniyle ortaya çıkan davalara bakarlar. Bu dava konularına örnek olarak hırsızlık, adam öldürme, tehdit, kavga, çete kurma, dolandırıcılık verilebilir. Bu konularda bir hukuk bürosunda çalışan ceza avukatı, soruşturma kapsamında deliller toplar, mahkemeye sunar ve cezai işlemleri dava dosyasına işler.

Aile hukuku alanında da hizmet veren hukuk büroları; boşanma davası, maddi veya manevi tazminat, nafaka, boşanmada mal paylaşımı gibi konularda çalışırlar. Her hukuk bürosu aile hukuku alanında hizmet verir bunun nedeni ailenin korunması, çocukların ve kadınların korunmasına dair tedbirler acil olarak görülür. Aile içi şiddete maruz kalan kişilerin aileden uzaklaştırılması, mağdurların korunması gibi durumlarda hukuk büroları tedbir alır.

Gayrimenkul davalarına bakan bürolar, gayrimenkullerle ilgili uyuşmazlıklar, tapu iptali ve tescili davası, ortaklığın giderilmesi, müdahalenin önlenmesi, şufa davası gibi davalara bakarlar. Birçok hukuku bürosu yoğun bir şekilde bu davalara bakarlar. Özellikle İstanbul’da çarpık kentleşme sebebiyle bu tür sorunlar ortaya çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir